Centrum logistyczne Toruń | Goodman buduje nowe centra logistyczne

Goodman buduje nowe centra logistyczne

Zintegrowana Grupa Goodman może poszczycić się faktem, iż to dzięki niej powstanie ponad 562 tys. metrów kwadratowych wysokiej jakości centrów logistycznych na terytorium Kontynentalnej Europy. Według dyrektora generalnego firmy Goodman, Greg’a Goodmana, przychód grupy z działalności międzynarodowej ma przekroczyć niebawem 50 % łącznych przychodów. Na wynik ten istotny wpływ mają mieć rezultaty osiągane przez firmę na obszarze rynku europejskiego.

Jeżeli chodzi o Polskę, Grupa Goodman buduje tutaj obecnie centra logistyczne o łącznej powierzchni 42 tys. metrów kwadratowych. Warto zaznaczyć, iż w samym Krakowie powstanie niedługo centrum logistyczne, którego powierzchnia zajmie 14 tys. metrów kwadratowych, a wartość będzie wynosić 11 mln. euro. Zainteresowanie parkiem jest ogromne. Już na samym etapie realizacji powierzchnia magazynu zarezerwowana jest umowami najmu w 75 %.

Nowe centrum logistyczne powstaje także we Wrocławiu. Ma mieć powierzchnię 28 tys. metrów kwadratowych. Budowane jest dla spółki TJX Europe, która podpisała umowę najmu na kolejne 10 lat. Wartość parku dystrybucyjnego ma wynosić ponad 21 mln. euro. W Toruniu zaś zakończyła się rozbudowa centrum logistycznego o powierzchni 10,1 tys. metrów kwadratowych dla firmy Nissin. Wartość inwestycji to 6 mln. euro.

Centra logistyczne Grupy Goodman w Europie

Grupa Goodman buduje obecnie w Europie centra logistyczne o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 562 tys. metrów kwadratowych. Z kolei parki dystrybucyjne, w które Goodman zainwestował na terenie Polski, mają mieć powierzchnię 42 tys. metrów kwadratowych.

Pierwsze centrum logistyczne powstaje w Krakowie. Jego powierzchnia ma wynosić 14 tys. metrów kwadratowych, a wartość inwestycji równa się 11 mln euro. Kolejny park to park dystrybucyjny we Wrocławiu. Realizowany jest dla spółki TJX Europe i ma być zakończony w listopadzie 2011 roku. Wielkość jego powierzchni to 28 tys. metrów kwadratowych i ma być to największy projekt deweloperski Grupy Goodman w Polsce w I kwartale 2011 roku. Wartość obiektu to 21 mln euro. Z kolei w lutym zakończyła się rozbudowa centrum logistycznego w Toruniu, której koszta wyniosły 6 mln euro. Inwestycję realizowano dla firmy Nissin. Obiekt rozbudowano o 10,1 tys. metrów kwadratowych.