Centrum logistyczne Toruń | Projekt centrum logistycznego Goodman

Strategiczny projekt centrum logistycznego firmy Goodman

Goodman rozpoczął aktualnie budowę strategicznego projektu Pomorskiego Centrum Logistycznego znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Głębokowodny port kontenerowy na Bałtyku uważany jest za największe tego typu przedsięwzięcie na obszarze północnej Polski. Centrum Logistyczne ma osiągnąć powierzchnię 500 tys. metrów kwadratowych. Prace nad pierwszym magazynem rozpoczęły się we wrześniu 2012 roku. Ma on być oddany do użytku na koniec pierwszego kwartału roku 2013. Wartość niniejszej inwestycji to ponad 300 mln Euro.

Kolejne centrum logistyczne dewelopera Goodman w Polsce

Zdaniem Błażeja Ciesielczaka piastującego stanowisko Dyrektora Regionalnego Goodman na Polskę, realizowany projekt Pomorskiego Centrum Logistycznego w Gdańsku będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem klientów. Ma na to wpływ przede wszystkim doskonała lokalizacja. Na tym terenie przedsiębiorcy odczuwają wyjątkowy brak dobrze położonych obszarów logistycznych i przemysłowych.

Boris Wenzel, Dyrektor zarządzający DCT Gdańsk, także cieszy się z rozpoczęcia prac budowlanych. Według niego budowa centrum logistycznego jest bardzo istotna dla samego Gdańska. Dzięki realizowanemu przedsięwzięciu może on pretendować do roli głównego mostu prowadzącego do krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Alan Aleksandrowicz, Prezes Zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, podkreśla, że ostatnie lata pokazują, iż sektor publiczny i prywatny zainwestowały w Polsce miliardy euro na rozwój szeroko pojętej infrastruktury transportowej. Inwestycje cały czas trwają. Dla portów i samorządów Gdańska to najlepszy moment, by stworzyć jeden z największych intermodalnych węzłów logistycznych na Bałtyku. Będzie to szansa na wzrost gospodarczy kraju, a co za tym idzie – nowe miejsca pracy i znaczące dochody nie tylko dla budżetu państwa, ale również społeczności lokalnej. Zdaniem Aleksandrowicza aktualny projekt centrum logistycznego doskonale wpisuje się w tą wizję.