Centrum logistyczne Toruń | Wzrasta pozycja Goodman w Polsce

Wzrasta pozycja Goodman w Polsce i na świecie

I półrocze roku 2012 było szczególnie korzystnym okresem dla firmy Goodman. Goodman podsumował niniejszy okres i zaprezentował ambitne plany na kolejne lata.

Europejski oddział firmy Goodman zakończył w ramach 16 projektów budowę ponad 320 tys. metrów kwadratowych powierzchni. W Polsce z kolei oddał do użytku niemal 109 tys. m2 w nowoczesnych centrach logistycznych. Powierzchnia dostępna jest w parkach logistycznych we Wrocławiu, Legnicy, Pabianicach, Krapkowicach, Poznaniu i Modlniczce.

Ponad 2 mln m2 powierzchni magazynowych w centrach logistycznych Goodman

Według Danny’ego Peetersa zajmującego stanowisko Prezesa Grupy Goodman na Europę kontynentalną, sukcesy osiągane przez firmę potwierdzają jedynie jej pozycję lidera europejskiego rynku nieruchomości magazynowych. Goodman może poszczycić się nie tylko wieloma zakończonymi projektami i budowanymi aktualnie magazynami, ale też nieustannymi zapytaniami o kolejne obiekty.

Sektor e-commerce to najważniejszy czynnik, który pobudza rozwój rynku nieruchomości logistycznych. Dzięki niemu Goodman zyskał 35 % nowych projektów – w 2011 roku zbudował dla firm z niniejszego sektora aż 518 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Większość tego areału – a dokładniej 440 tys. metrów kwadratowych – to magazyny dla firmy Amazon budowane w Niemczech. Dzięki temu osiągnięciu Goodman umocnił swoją pozycję lidera na rynku niemieckim. Jest tutaj właścicielem i zarządcą nieruchomości logistycznych o powierzchni około 2 mln metrów kwadratowych. Magazyny wyceniane są na 1,1 mld euro.

Najbliższe trzy lata są równie ważne dla rozwoju firmy Goodman. Grupa chce osiągnąć pozycję lidera na rynkach nieruchomości logistycznych we Francji oraz w Polsce.

Aktualnie Goodman buduje 520 tys. metrów kwadratowych magazynów w Niemczech, Polsce, Belgii i Czechach. W roku 2012 odda do użytku około 800 tys. metrów kwadratowych w całej Europie.