Centrum logistyczne Toruń | Rynek magazynowy Toruń- atrakcyjne miejsce dla Twojego centrum logistycznego

Toruń i Bydgoszcz oferują profesjonalne powierzchnie magazynowe do wynajęcia. Jest to jeden z młodszych rynków magazynowych w Polsce. Ukształtował się w ostatnich latach wraz z napływem inwestycji do województwa kujawsko-pomorskiego. Toruń i Bydgoszcz odznaczały się tradycjami przemysłowymi, wykwalifikowaną kadrą inżynierską, bogatym zapleczem naukowo-technicznym i wspomnianymi zachęty inwestycyjnymi.

Czynniki te skutecznie przyciągnęły przedstawicieli przemysłu elektronicznego i elektromaszynowego, a wraz z nimi przyszło zapotrzebowanie na powierzchnię przemysłową oraz magazynową.

Inwestorzy zagraniczni i krajowi w centrach logistycznych w Łodzi

W województwie kujawsko-pomorskim osadzili się znaczący inwestorzy zagraniczni i krajowi. Wybrali Toruń i Bydgoszcz z racji wspomnianego potencjału edukacyjnego, jak również równomiernego rozmieszczenia średnich miast, w tym Włocławka, Grudziądza i Innowrocławia oraz wsparcia instytucji w zakresie badań i rozwoju. Nie bez znaczenia jest także bliskość węzła komunikacyjnego A1 & S10 & S15. Wśród firm korzystających z powierzchni magazynowych województwa znajdują się m.in. przedsiębiorstwa z branży elektronicznej, w tym Sharp Corporation, Sumitomo Chemical i Tenscho Electric Industries. Ponadto do grona klientów należą wyspecjalizowani do ich obsługi operatorzy logistyczni Yusen Logistics oraz Nissen. Nie można zapomnieć o firmach, dostawcach i poddostawcach z sektora elektromaszynowego, chemicznego i spożywczego stanowiących duży procent najemców.

Nowe centra logistyczne w regionie Łodzi

W Toruniu i Bydgoszczy można aktualnie korzystać z dwóch kompleksów przemysłowo-logistycznych. Są to Toruń Logistics Centre firmy Goodman w Łysomicach oraz Panattoni Park Toruń. Każde z centrów logistycznych można rozbudować. W województwie planowe są kolejne inwestycje, a dokładniej Panattoni Park Bydgoszcz z powierzchnią 35 tys. metrów kwadratowych oraz Diamond Business Park Toruń z areałem obejmującym nawet 60 tys. metrów kwadratowych.

Przegląd magazynów w Toruniu w opracowaniu portalu magazyny.pl
Magazyny do wynajęcia Toruń

Magazyny do wynajęcia Toruń

Szczegółowe oferty magazynów do wynajęcia w Toruniu znajdziesz na http://magazyny.pl/magazyny-do-wynajecia/torun-i-bydgoszcz/torun/